PŘIHLÁŠENÍ
: :
Nová registrace Zapomenuté heslo?

O projektu

ŽIJEME V ZAHRANIČÍ.cz – projekt na podporu exportu využívající sítě českých kontaktů v zahraničí

Jste exportní firma? Využijte české kontakty v zahraničí!

Projekt je určen zejména pro střední a menší firmy, které bez zbytečné byrokracie mohou efektivně prověřit exportní příležitosti či zajistit prodej ve vybrané zemi. První prioritní skupinou jsou společnosti, které mají s exportem již zkušenosti a plánují rozšířit své exportní teritoria. Další neméně důležitou skupinou jsou podnikatelé, kteří dosud neexportovali, ale rádi by prověřili možnosti prodeje svých výrobků do zvolených zemí.

Ať už Vás tedy zajímá export do sousedního Rakouska či vzdáleného Peru, stačí se zaregistrovat a obratem získáte možnost prezentovat svoji společnost a exportní produkty Čechům či lidem s českými kořeny v zahraničí. V rámci základního balíčku získáte přímé české kontakty do 3 vybraných zemí a navíc kontakty tzv. bonusových zemí (cca 100 dalších českých kontaktů). Další země lze pak za výhodné ceny kdykoliv přiobjednat (1–3.000Kč dle počtu kontaktů v dané zemi). U kontaktních osob je vždy uveden rozsah nabízených služeb. Během velmi krátké doby tedy můžete získat přehled o stávající konkurenci, rozeslat své nabídky přímo v dané zemi lokální poštou, telefonicky kontaktovat potenciální zákazníky či zřídit a dohodnout správu Vašeho e-shopu v dané zemi. Zahraniční kontakty můžete do budoucna využít pro provizní prodej či založení společné firmy v zahraničí. To vše rychle, snadno, efektivně a v češtině. Pokud nemáte preference konkrétních zemí či hledáte specialistu, využijte tzv. Poptávkovou inzerci. Ta bude zveřejněna na hlavní stránce a zaslána emailem všem zahraničním kontaktům zaregistrovaným v projektu. Jednoduchým způsobem tak oslovíte všechny zaregistrované české kontakty!

Projekt vznikl v roce 2012 pod záštitou Ing. Tomáše Duba, tehdejšího náměstka ministra zahraničních věcí, do jehož kompetencí ekonomická diplomacie patřila. Nyní již pan Dub zastává jinou funkci.

Žijete v zahraničí a máte zájem nabídnout své služby českým exportérům?

Stačí se zdarma zaregistrovat, je to snadné, registrace trvá několik minut. V kontaktním profilu si vyberete služby dle jednotlivých kategorií:

 • překlady
 • administrativa
 • účast na veletrzích (samostatný sběr informací na veletrzích, pomoc s organizací expozice)
 • cestovní služby (zajištění ubytování, dopravy atd.)
 • průzkum trhu (prověření potenciálu, vyhledávání kontaktů)
 • telemarketing v zahraničí
 • tisk a rozesílání nabídek v zahraničí
 • správa e-shopu v zahraničí
 • provizní prodej v zahraničí
 • obchodní zastoupení v zahraničí
 • založení firmy v zahraničí a následný servis (účetní, daňové, právní služby atd.)

U jednotlivých kategorií služeb je možné vložit textové upřesnění nabídky. Doporučujeme např. uvést orientační hodinové sazby, dosavadní zkušenosti, vzdělání či reference.